• Kolorowy Tydzień Majowy - LP

• W dniach od 6 do 10 maja trwał w naszej szkole "Kolorowy Tydzień Majowy".

W kolejne majowe dni ubieraliśmy się nastepująco:
            - poniedziałek: kolor czarny i okulary,
            - wtorek: kolor różowy i szalone fryzury,
            - środa: dresy i czapki,
            - czwartek: kolor fioletowy i śmieszne dodatki,
            - piątek: kolor niebieski i buty nie do pary.

Dni te sprzyjały integracji uczniów i nauczycieli. Do wspólnej zabawy serdecznie zaprasił całą społeczność szkolną Samorząd Uczniowski.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie!

• Dyżur wakacyjny 2024

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH

W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM
            W RUDZICZCE

PEŁNI DYŻUR WAKACYJNY W LIPCU 2024 R.

Zgłoszenia na dyżur wakacyjny przyjmowane będą w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce

od 13.05.2024 r. do 31.05.2024 r.

w godzinach 7:00 – 15:00

Ze względów organizacyjnych przedszkole dysponuje 50 miejscami. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram dyżurów wakacyjnych w GMINIE SUSZEC:

Lipiec 2024

1. ZSP Rudziczka
            2. ZSP Kryry
            3. ZSP Radostowice

Sierpień 2024

1. Przedszkole Suszec
            2. ZSP Mizerów
            3. SP Kobielice z oddziałami przedszkolnymi

Druki do pobrania:

KARTA_ZAPISU_DZIECI_Z_INNYCHPLACOWEK.pdf

KARTA_ZAPISU_DZIECI_Z_NASZEGO_PRZEDSZKOLA(2).pdf

Zarządzenie Wójta Gminy Suszec:

dyzur_wakacyjny_2024.pdf

• Powiatowe Konkursy Czytelnicze - wyniki

• W dniu 9 maja 2024 roku, w ramach Festiwalu Sensacyjna Pszczyna, w sali sesyjnej Rady Gminy Pszczyna odbyły się Powiatowe Konkursy Czytelnicze dla uczniów klas II-VIII szkół podstawowych. Wzięło w nich udział 30 2-osobowych drużyn. W kategorii najstarszych uczniów (kl. VII-VIII) nasze uczennice - Paulina Marcol, Daria Fojcik zajęły II miejsce, a Wiktoria Karzełek i Marysia Kowalska III miejsce.

Dodatkowo, nasze uczenice miały niepowtarzalną okazję, że zwiedzić Salę Ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pszczynie. To była niezapomniana wycieczka :)

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

• Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszej szkole LP

• 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły ubrali się w barwy naszej planety: niebieski, zielony.

Tego dnia na długich przerwach obok sali 202 WSPÓLNIE tworzyliśmy EKO HASŁA i życzenia dla naszej planety, które zawisły na korytarzu.

Uczniowie mogli zapoznawać się z informacjami na temat święta naszej planety, czytając specjalnie przygotowaną z tej okazji gazetkę.

To nie wszystko! Chętni uczniowie spróbowali swoich sił w szkolnym KONKURSIE REKORDY POLSKIEJ FAUNY.

Na lekcjach biologii rozmawialiśmy o tym, jak zadabać o dobrostan naszej planety oraz śpiewaliśmy piosenki ekologiczne.

Klasy starsze (IV-VIII) wraz z wychowawcami udały się na coroczną akcję sprzątania naszej okolicy!

Pamiętajmy, że Ziemia to nasz dom i musimy o nią dbać.

Serdecznie dziękujemy za WSPÓLNIE ŚWIĘTOWANIE urodzin ZIEMI!

• Powiatowy Konkurs Plastyczny Biblijny dla klas I - III

• Dnia 9 maja 2024r przy parafii Miłosierdzia Bożego w Żorach odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny Biblijny  dla  klas I - III. W Konkursie wzięło udział wielu uczniów z różnych szkół. Trzeba było  narysować scenę biblijną uruchomić wyobraźnię i zrobić to jak najlepiej. Wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody. Z naszej szkoły udział więło trzech uczniów z klasy Ib Hanna Markiton, z klasy II Łucja Hrapiec i z klasy III Mateusz Szotowicz. Łucja Hrapiec zajęła III miejsce pozostali otrzymali wyróżnienia. Bardzo dziękujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

• Powiatowy Konkurs Wiedzy o św. JP II i bł. Carlo Akutisie

• Dnia 18 kwietnia 2024r na sali OSP w Rudziczce odbył się Powiatowwy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II i bŁ. Carlo Akutisie. To już 22 drugi raz w naszej szkole odbył się ten konkurs. Wzięło w nim udział 14 Szkół Podstawowych. Z wiedzą  zmagali się uczniowie z klas VI , VII, VIII. Nasze uczennice Julia Szymanowska , Marcelina Szostek oraz Wiktoria Pawlas zajęły  IV miejsce. Bardzo dziękujemy naszym uczennicom  życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania tego Konkursu serdecznie dziękujemy. W szczególny sposób dziękujemy naszym sponsorom.

• Sukces uczniów klas VII w międzynarodowym konkursie literackim

• Uczniowie klas 7 - Maria Lubeńczuk, Dawid Górski, Michalina Czarnula - zdobyli wyróżnienia w V Międzynarodowym Konkursie Literackim Twórczości Młodzieży – „Witkacy. Napisane Dzisiaj”. Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania inspirowanego twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza. Jak możemy przeczytać w werdykcie członków jury, wyróżnione osoby

"podjęły najbardziej interesującą próbę spotkania z Witkacym na własnych, odważnych zasadach i potrafili się do niej odnieść, świadomie wybierając źródło inspiracji i proponując oryginalną wypowiedź artystyczną, wynikającą z zagłębienia się w świat intrygującej twórczości genialnego pisarza, filozofa i malarza".

• Szkolny Konkurs Recytatorski w kl. IV-VI

• Końcem kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorskim, zorganizowany z okazji dwóch świąt okolicznościowych: Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia) i Światowego Dnia Książki (23 kwietnia). Uczniowie zmierzyli się z poezją,w której motywem przewodnim była natura. Jury oceniało: intepretację, artykulację, pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Przyznano następujące miejsca:

I miejsce - Wiktoria Pawlas

II miejsce - Łucja Drążewska

III miejsce - Wojciech Gruszka

wyróżnienie - Martyna Gaik

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w powiatowym konkursie recytatorskim!